Ale nejdřív mi slibte, že půjdete volit!!!

07.10.2021

     Od posledního příspěvku jsem stihl: návštěvu Polska, Ostravy, Prahy, Ostravy, Havířova, byl jsem v Příluku, jezdil jsem na segway, fotil v noci na rozhledně, vyhrál v Tombole tanec s ženichem, návštěvu divadla, jak by řekl Jarda "Měl jsem taky chvístanicu jak sviňa.", pomáhal pokrývat kotec, byl v sauně s Farářem, řezali jsme na katru, párkrát se opil, ale taky jsem byl na Hůrce, jezdil na koloběžce, něco psal, orazil strašně moc papírů, věčně něco nestíhal, v zaměstnání. Hlavně ty další aktivity jsem nestíhal, nestíhám a ani potom je nestíhat nebudu, tak jako tenhle příspěvek a všechno ostatní, ale... Ale hlavně jsem dostal nabídku, vystavit svá veledíla. A Ano, div se, světe.

     Před dávnými časy, v jedné nedaleké malé vesnici, jménem Milotice nad Bečvou, rozhodlo zastupitelstvo obce, že zrekonstruují svůj kulturní dům. Pak ty podrobnosti neznám, ale ještě předtím, než se musely začít nosit pracovní pomůcky na tváři i v mimopracovní době, blížila se stavba do zdárného konce. Leč zlotřilý virus a pánové v Praze řekli, že se zpívat nebude. Chvíli jsem přemýšlel nad odjezdem do země krále Miroslava, tam se totiž zpívat smí. Bohužel v té době, nebylo vůbec jednoduché zjistit, kde ta země vlastně je. A tak rozhodl jsem se setrvat a vyčkávat co bude dál. Uběhl rok, druhý rok, každý se s tím vším pral, jak nejlíp mohl, ale hlavně nám zase povolili zpívat a veselit se. (V rámci určitých regulí, ale to nechme na jindy.) Díky tomu však dostaly Milotice možnost, konečně si užít nové budovy pro kulturní blaho a vyžití. A z čista jasna jsem se zde, k tomu přichomejtl i já.

     O víkendu budou v Miloticích probíhat hody. Tato historická tradice, která v dnešní době již v mnoha obcích pozvolna zcela vymizela, má ve své dlouhé historii, celkem dost zajímavý vývoj. Dnešní hody se většinou neslaví kvůli svému prapůvodnímu důvodu. Ale i přesto je fajn, že se tradice stále dodržují, lidé se setkávají a tím podporují kulturní dění ve svých obcích. Mimo to, že tam budou mít v sobotu taky i mejdan, kde konečně můžou otestovat ten nový kulturák v plné parádě, dostalo se mi milé nabídky. Zpestřit tento kulturní program výstavou fotoobrazů. Kdo se tedy bude nudit, nebo se bude chtít podívat na trochu svérázné "umění", nikdy nezapomenu toho pána, který to přirovnal k Avantgardě. Upřímně, tehdy jsem byl snad asi nejvíc kdy potěšen, tak v pátek 8.10. 2021 v 18:00, proběhne v novém kulturním domě v Miloticích nad Bečvou, výstava mých fotoobrazů. Pro lepší náladu k tomu bude ještě navíc raketka. Můj kamarád Mireček fakt hustě válí na kytaru. A nejen to, on je takový všeuměl. Už jsem o něm jednou psal na Fejsbůůůku. Na co sáhne, to hraje, ale neskutečně. Poprosil jsem ho a něco komorního nám k tomu na chvíli i zahraje a zazpívá. Na to se moc těším a na Vás, kdo se přijde mrknout, se samozřejmě taky moc těším. Tady je odkaz na událost na Fíbíčku.              Hody v Miloticích nad Bečvou

Takže v pátek !!!

Jo, málem bych zapomněl. Ta Akce, kterou Milotice nad Bečvou pořádají, je zrovna tento víkend, na který připadají i volby do poslanecké sněmovny České republiky, tedy 8. - 9.10. 2021. Vím, že je to pro Vás všechny jistě velmi důležité, navštívit volební místnost, kde máme každý svou možnost volby. Taky se tam chystám, protože každá ta jednotlivá obálka vhozena, byť jen malinkaté straně, je pořád lepší, než aby to byl jen zbytečný výdaj, který propadl a proplácel se v kampaních. Toť vše k volbám.